Papuošalų priežiūra
Share
Iš ko pagaminti MenoMiražo papuošalai?
MenoMiražo papuošalų gamybai naudojamos kokybiškos ir laiko patikrintos priemonės. Didžiausias dėmesys skiriamas auskarų gamybai, kurie kuriami iš Swarovski, Primero kristalų, sidabro, pasidabruotų ar paauksuotų, nerūdijančio plieno detalių.
Kas yra kristalai ir kaip juos atskirti?
Tai aukštos kokybės kristalai, kurie yra patentavę ypatingą rhinestones pjaustymą, jie pasižymi ryškiausiais ir poliruotais be jokių defektų kraštais. Swarovski kristalai gaminami labai atsargiai, todėl kiekvienas kristalas yra be jokio drumstumo ir labai skaidrus. Kiekvienas iš jų turi ryškius kraštus, o pjovimo kampas itin lygus ir aiškus. Tikras kristalas skiriasi nuo stiklo kristalo tuo, kad jis mažiau paveikus susibraižymams. Stiklas nėra toks skaidrus ir turi kitus žėrėjimo kampus nei Swarovski kristalas. Tikrasis kristalas visada bus skaidrus ir beribis. Žiūrint į jį matysime daug lūžio taškų, kitaip nei stiklo kristalas: jo briaunos atrodys baigtinės, o pats spindesys apsiniaukęs.
Kaip prižiūrėti MenoMiražo papuošalus?
Papuošalus reikėtų laikyti atskirose dėžutėse, tam puikiai tiks kartoninės dėžutės, kuriose ir gaunate papuošalus arba paprasti užspaudžiami maišeliai. Pati paprasčiausia ir lengviausiai naudojama priemonė yra papuošalų priežiūrai naudojamos specialios servetėlės.
Kristalų priežiūra. Papuošalus iš kristalų palyginti su sidabro gaminiais yra lengva prižiūrėti, tam pakanka medvilninės skiautės ar švelnios akinių servetėlės pirštų antspaudams nuo kristalų nuvalyti. Papuošalai neturi turėti sąlyčio su vandeniu, kosmetika, kvepalais, o medvilnine servetėle turėtų būti nuvalomi bent kartą į mėnesį. Kristalų papuošalus valyti tik sausa servetėle.
Sidabro gaminių priežiūra sudėtingiausia. Juos rekomenduojama valyti su specialia tam tikru skysčiu impregnuota servetėle, kurias galima įsigyti specialiose sidabro parduotuvėse. Įdomu tai, kad lygus sidabro gaminys oksiduojasi greičiau nei šiauštas. Stipriai oksiduotam papuošalui valyti, kai servetėlė jau nebe padeda, yra specialus skystis, tačiau valant skysčiu reikėtų kruopščiai vadovautis instrukcijomis, kad papuošalo skystyje nelaikyti per ilgai.
Aukso gaminiai mažiau reiklūs, todėl jie lėčiau oksiduojasi. Jų priežiūra panaši:
specialios auksui skirtos valyti impregnuotos servetėlės. Kaip ir kitiems papuošalams, auksui kenkia baseino vanduo (chloras). Jam sąveikaujant su chloru, auksas vis labiau praranda savo blizgesį.
Kas neigiamai veikia papuošalo išvaizdą?
Tokie reiškiniai kaip tiesioginiai saulės spinduliai, kremas, kvepalų dulksna, prakaitas, pirtis, soliariumas, vanduo, netgi papuošalo nedėvėjimas turi neigiamos reakcijos jo išvaizdai. Maudantis duše, vandens telkinyje, einant į pirtį, sportuojant, tepant kūną kremais, kvepinantis, deginantis, ar net grupuojant papuošalus – laikant juos visus kartu galime pažeisti papuošalų paviršių ir prarasti jų pirminę išvaizdą.
NEDĖVIMI PAPUOŠALAI OKSIDUOJASI
Papuošalų išvaizdos pokyčiams turi įtakos ir netinkamas papuošalų laikymas, dėvėjimas ar netgi nedėvėjimas. Papuošalus reikia laikyti atskirose dėžutėse arba užspaudžiamose maišeliuose. Negalima kartu laikyti aukso ir sidabro ar bižuterijos gaminių. Taip jie liesdamiesi vieni su kitu greičiau oksiduojasi ir pakeičia spalvą. Jei taip nutiko, kad sidabro gaminiai laikui bėgant pakeitė spalvą, juos tinkamai galima nuvalyti tam skirta medvilnine ar specialia servetėle, tačiau tokie mums įprasti buitiniai valikliai kaip dantų pasta ar soda turi grubių detalių, kurios braižo papuošalo paviršių ir taip trumpina jo gyvavimą.